Wystawa „Nietrwałe” – fotografia i rzeźba

nietrwale-21x30-na-facebooka

„Nietrwałe” – fotografia i rzeźba.
„Ulotne”, „chwilowe”, „efemeryczne”, „nietrwałe” to określenia, które na co dzień nie kojarzą się ani z fotografią, u której podstaw definicji leży ich antyteza, czyli „utrwalenie”, ani z rzeźbą, której powszechne wyobrażenie wiąże się z trwającą przez wieki formą czy pomnikiem. Interpretacja tych pojęć, jaką postawiliśmy przed zaproszonymi autorami, prowokuje do nieortodoksyjnego spojrzenia na własne medium, do głębokiego zastanowienia się nad jego granicami i rozważnego ich przekraczania. „Nietrwałość” to również rozważanie nad współczesnymi problemami: zmianami klimatu, kruchością i powierzchownością relacji, koniecznością szybkiej adaptacji do zmieniającego się świata czy ulotnością ludzkiego życia i jego dziedzictwa. Do wystawy zaprosiliśmy twórców nietuzinkowych, znanych z przekraczania granic własnego medium, którzy poszukują nowych postaw twórczych zarówno pod względem ideowym jak i formalnym. Na czas ekspozycji wystawy ich prace sprawią, że Galeria Sztuki Rozruch stanie się laboratorium doświadczeń, które jak mamy nadzieję, będzie prowokować do własnego, nieszablonowego spojrzenia na rzeczywistość.
Tomasz Jędrzejewski, Krzysztof Ślachciak
Artyści:
Wojciech Beszterda, Emilia Bogucka, Emilia Bogucka, Jarosław Bogucki, Joanna Buczak, Jacek Jagielski, Piotr Garstka, Anna Ilska-Gruchot, Tomasz Jędrzejewski, Katarzyna Kryńska, Małgorzata Kopczyńska, Roman Kosmala, Włodzimierz Kowaliński, Zdzisław Mackiewicz, Jowita Mormul, Zdzisław Orłowski, Patrycja Pi Pa Piwosz, Berenika Pyza, Grażyna Szymała-Wołyńska, Anna Sarnecka, Michał Wielopolski, Olga Skliarska, Piotr Spek, Wojciech Sternak, Dawid Szafrański, Leszek Szurkowski, Karol Szymkowiak, Krzysztof Ślachciak, Szymon Zwoliński
Kuratorzy:
Tomasz Jędrzejewski, Krzysztof Ślachciak
Wystawa organizowana jest w ramach współpracy Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy, Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski i Jeżyckiego Centrum Kultury.
wernisaż 30 września godz.19.00
finisaż 22 października godz. 19.00
Galeria Sztuki Rozruch, ul. Jackowskiego 5–7, Poznań
Galeria czynna od wtorku do piątku w godzinach od 16.00 do 19.00

NIETRWALE_ZAPROSZENIE_3mm_spady_210x99_NOWY-01

NIETRWALE_ZAPROSZENIE_3mm_spady_210x99_NOWY-02